| zozo74 a întrebat:

Fundita pentru cel mai complex raspuns raspuns!
1.Consilier vanzari la o reprezentanta auto este un job bun?
2.Concret ce trebuie sa faci, este stresant?
3.Primesti automat masina de serviciu?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| olixandru a răspuns:

Este un job bun din punctul meu de vedere, la interviu trebuie sa discuti despre ce va trebuie sa faci, salariu, cine stie dacaeste o firma care se respecata o sa ai si procent din vanzarea masinilor, nu este stresant dar trebuie sa ai vb multa in tine, multa vrajeala sa faci clientul sa cumpere masina, nu cred ca vei primi automat masina de serviciu. Eu zic sa incerci dupa cum ti-am spus mai sus ai grija ca la interviu sa discutati despre urmatoarele aspecte: salariu fix, daca beneficiezi de anumite comisioane, daca ai un targhet de vanzare, programul de lucru etc.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

1. Nu este un job bun deoarece este foarte prost platit, vanzarile auto in Romania sunt platite jalnic;
2. De obicei trebuie sa ia o facultate, Autovehicule Rutiere sau TCM ca sa te angajezi pe un asemnea post si cei cu AR-ul nu cred ca stau pe 6-7 mil in vanzari, cei cu TCM-ul da ca nu gasesc altceva, cand va era cea mai cautata facultate din tara cand aveam industrie, acum e 0, si referitor la stres iti bati capul cu tot felul de idioti care intreaba de 15 ori acelasi lucru, tu le spui ca nu se poate ceva, ei iti spun ca vor aia, si tot asa;
3. Masina de serviciu ca si consilier de vanzari slabe sanse sa primesti, directorii de showroom primesc, consultantii tehnici nu cei de vanzari, care trebuie sa umble foarte mult in interes de serviciu, dar ca si consultant/consilier de vanzari nu ai absolut nici o sansa sa primesti masina de serviciu!

| Luci009 a răspuns:

1.Presupun ca este destul de bun, normal daca iti place si nu ai altceva mai bun
2.Stresant este orice care nu iti place
3.Da ar trebui s primesti masina