| Girly97 a întrebat:

La fisa medicala pentru inscrierea la o scoala de soferi trebuie cumva sa fii consultata de un ginecolog? Am auzit ca da dar mi-e frica mai ales ca sunt virgina...

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ultima rubrica din fisa medicala auto este obstretica-ginecologie. Nu trebuie sa-ti fie frica. Nu se intampla nimic rau acolo si nu te inteapa sau taie. https://www.google.ro/......https?/url

| CiocanN a răspuns (pentru Salontanul):

Nu stiu de ce examen ginecologic ziceti voi. eu am facut anul asta scoala si nu am auzit de asa ceva la nimeni...

| FuriaGogoasei a răspuns:

Se zvoneste ca Ponta vrea sa stranga toate virginele ramase in tara si sa le puna intr-un fel de buncar, vrea sa aiba cadouri pentru islamisti in caz ca vor sa ne atace. It's something!

| AliceNeye a răspuns:

Nu, nu are legatura!
Dar va trebui sa treci psihologicul, si fisa medicala, te vor consulta sa vada daca esti apta sa conduci, daca vezi bine...

| Salontanul a răspuns (pentru AliceNeye):

Http://www.vlaros-print.com/......-auto.html Uita-te pe fisa medicala si ai sa vezi ca exista rubrica. Eu fiind barbat normal ca n-am facut-o.

| AliceNeye a răspuns (pentru Salontanul):

Eu sunt fata, si nu mi-a cerut nimeni sa fac asa ceva, cand am dat pentru carnet!

| Salontanul a răspuns (pentru AliceNeye):

Asta e! Ai scapat. Crezi ca se respecta totul in tara asta? Am o cunostinta care are poliomielita. Conform cartii asta nu se vindeca. Il chemau anual la control medical desi el era cu picioarele sucite. Asta-i tara nimanui. Face fiecare cum il taie.

| AliceNeye a răspuns (pentru Salontanul):

Stiu si eu pe cineva de genu care incerca sa ia permisul, pr8ntr-o adeverinta... etc
Normal ca nu se respecta, dar nu vad ce legatura ar avea ginecologia...

| Salontanul a răspuns (pentru AliceNeye):

Daca este pe formular inseamna ca este necesara. Altfel nu s-ar fi facut formularul asa. Aceste formulare sunt anexa la o lege si acolo nu se pun aiurea.

| AliceNeye a răspuns (pentru Salontanul):

Acum sti cum e, nu doar in tara noastra nu se respecta legiile, ci in orice tara, laughing se pre ca numai banii conteaza.

| CiocanN a răspuns:

Glumesti nu?laughing nu are nici o treaba ginecologul cu fisa auto.
Pentru obtinerea fisei medicale trebuie efectuate o serie de examene medicale(Medicina Interna, Ortopedie, Neurologie, Psihiatrie, Oftalmologie, ORL) ale caror rezultate vor fi inscrise pe o fisa centralizatoare.

| ALGator a răspuns (pentru CiocanN):

Ce usurare, "numai" 5 discipline. Imi inchipui ca daca nu iti poti demonstra sexul prin acte doveditoare, martori sau declaratie pe proprie raspundere, atunci trebuie sa dai si pe la ginecolog.
Fisele medicale sunt in România un mijloc de intimdare si punere a oamenilor pe drumuri.

| CiocanN a răspuns (pentru ALGator):

Ce treaba are sexul cu soferia? oricum acele e examinari sunt de mantuiala si inca un motiv ca statul sa te mai usureze de ceva banuti

| Salontanul a răspuns (pentru CiocanN):

Ce treab a are fisa medicala si cu statul? O ridici de la un medic particular (medicul de familie) si poti sa o faci la o clinica privata sau de stat. Oricum platesti.

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Nu are treaba ginecologul cu fisa pentru permisul de conducere.