| pretenas1993 a întrebat:

Sall,am un scuter Honda nu se mai opreste din buton nu stiu ce are, sa fie aprinderea nu va rog dati-mi un sfat.

10 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

La mine a fost oxidat butonul, de atâta spălat, că intră apă pe-acolo, curăţă-l şi va merge...

| pretenas1993 explică (pentru angel74dm):

A-m fost cu el la ala de l-am luat este mecanic a pus firele pe motor pe acolo si tot nu s-a oprit, mi-a zis ca nu este butonu ca este aprinderea stricata sa cumpar alta, am fost cu el la altu ala mi-a zis ca nu este aprinderea ca daca era aprinderea nu mai pornea acum nu stiu, dati-mi voi un sfat astept.

| angel74dm a răspuns (pentru pretenas1993):

Măi, ce să zic, mai încearcă să scoţi firele de la butonul de oprire de pe ghidon, să le atingi să vezi dacă se opreşte... Altceva nu ştiu ce să-i faci, du-l la un specialist, dar de scutere/mopede, nu de maşini, că n-au treabă una cu alta... Dar aprinderea e bună, al doilea mecanic ţi-a spus bine, că altfel nu mergea.

| ombladon a răspuns:

Probabil este intrerupt cablul pentru kill ignition

| viotedy a răspuns:

Poate nu mai porneste vrei sa spui.

| pretenas1993 explică (pentru viotedy):

Porneste vorbesc serios da cand vreau sal opresc nu pot, am fost odata la Dunare cu el si cand am ajuns acolo sal opresc nu am mai putut nu stiu ce s-a intamplat.

| viotedy a răspuns (pentru pretenas1993):

De ce nu-l opresti din cheie?

| pretenas1993 explică (pentru viotedy):

Nu am cheii la el este legat pe direct nu am nici baterie la el in pornesc la pedala.

| viotedy a răspuns (pentru pretenas1993):

Daca n-ai baterie ce buton vrei sa-ti mearga?

| pretenas1993 explică (pentru viotedy):

Asa este ai dreptate da atunci a mers cred ca facea scurt ceva de se oprea, nu te supara sunt incepator nu ma pricep bine la el.