| Alex_Sidor_1995 a întrebat:

Salut am 17 ani si un Seat Toledo 1L din 93' pe care o sa mil lase tata pe cand fac 18 ani... masina este ok motor 1.8 turbo etc bla bla bla...tata mia zis ca el se ocupa cu rastararea exterior iar pe mine ma lasa u cea din interior... vrea sa reanoiesc tot interiorul adica retapitare interior (scaune fete usi) cu piele (Crem) vopsire elemente bord (tot crem) scimbare podea etc ...nu vreau elemente tuning volan sport si din alea... vreau ceva simplu si frumos...am un buget de 1500 lei (15 milioane) imi va ajunge? si va rog sa veniti cu idei de tuning interior multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru retapitare cred ca iti sunt suficienti cei 1500 lei.
Vopsirea bordului te ajunge si aia 3-400 lei. Daca fetele de usi sunt din plastic, mai bine le vopsesti deodata cu bordul, si iesi mai ieftin, plus ca nu se formeaza cute, cum se poate intampla la pielea ecologica.

| Alex_Sidor_1995 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pe usi am material pe jumate, am si inceput singur la ele mama lucreaza ca maestra la ceva firma de pantofi si mia rezolvat toata pielea crem, usile au iesit super cu scaunele am emotii, n-am chef sa gasesc ceva tapiter sa isi bata joc de ele vreau sa iasa bine laughing totusi e prima masina laughing

| Florian20405 a răspuns:

Salut,parerea mea e ca nu are rost sa iti restaurezi masina pe interior,las-o cat mai clasic,sa fie original big grin,te vei plictisi de ea deoarece e veche, putere cam sczuta si mnah Doamne fereste da unu peste tine te face dauna totala, bani aruncati in "restaurarea interiorului sau exteriorului", bine sa o pui la punct dpdv mecanic, rugina nu e rau.Si apropo 1.8 turbo la masina din 93`? Cati cai are?
PS:am avut un matiz si am bagat in el cam 2000 de lei, a intrat unu in mine m-a facut dauna totala si bani care i-am investit nu i-am mai scos.Fa-o "OLD" big grin