| ImAnonymous a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un BMW 318 [benzina] din 2001-2002.
Si daca puteti sa imi faceti un calcul asa la ce as vrea sa pun pe ea:
- angel eye
- geamuri fumurii spate, si fata limita legala [30% parca]
- becuri interior [bord etc] albastre
- xenon [far]
- inscris pe Romania... [varsta peste 40 ani]
- schimbare volan din 4 spite intr-unul cu 3 spite cu comenzi
- interiorul crem, sau macar huse crem
- "linie de led" pe jos fata,
- senzor parcare spate
- stopuri cu led

Daca se poate sa imi spuneti pretul de la fiecare in parte, si fac eu calculul. Dau funda, si cand am ocazia va intorc serviciul.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

- angel eyes- undeva intre 200-500 depinde ce preferinte ai.

- geamuri fumurii spate, si fata -undeva la 500 lei

- becuri interior [bord etc] albastre- daca vrei si la cluster pe langa plafoniere si ce mai e, poate sa ajunga la 500 de lei, asta daca vrei sa fie chiar toate luminile schimbate nu doar becurile.

- xenon [far]- depinde, daca doar faza scurta sau/si lunga, undeva la 200lei/faza

- inscris pe Romania... [varsta peste 40 ani]-undeva la 600euro cu taxe si toate costurile

- schimbare volan din 4 spite intr-unul cu 3 spite cu comenzi-700 de lei

- interiorul crem, sau macar huse crem
interior undeva la 300 euro, husele la 200 de euro

- "linie de led" pe jos fata, 75 lei

- senzor parcare spate 150 lei

- stopuri cu led de la 500 lei...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Kit complet pentru angel eyes - 140-200lei
Geamuri fumurii fata-spate - in jur de 450 lei
Instalatie xenon - cam 150 lei/faza
Becuri interior... Depinde cate, si cum. Pentru o plafoniera cu 3 becuri 20-30 de lei, becurile din bord cativa lei, dar manopera e mai scumpa.
Daca tot iti doresti masina si proiectul, cauta pe internet interior crem din dezmembrari, volan in 3 spite, senzori de parcare, stopuri LCD...
Mie imi place cel mai mult etapa asta a proiectelor, cautatul si cumparatul pieselor.

| razvan131997 a răspuns:

Pai ai asa: angel eyes 300 lei, geamuri fumurii in jur de 400 lei, becuri albastre in interior nu recomand ( sunt fan bmw, dar nu imi plac deoarece iti da impresia ca te-ai urcat in golf 4), taxa in jur de 350-400 euro, volanul depinde de care este (de M este in jur de 900 lei, iar cel normal este 450-500),stopurile cu led sunt in jur de 650-700 lei, iar senzorii de parcare sunt 150 lei pe internet + montajul. Cu asta te-am putut ajuta. Sport la modificari si multi km fara incidente. Funda?