| Codryn_Andrey_1997 a întrebat:

Am o skoda ocatavia 2 2006 2.0tdi.De doua saptamâni mi-am schimbat distributia si azi am patit-o. Mergem linistit si dintr-o data m-i se opreste maşina. Si nu am mai putut-o pornii. Face un zgomot foarte urât când îi dau la automat. Daca aveţi ceva idei de la ce ar putea fi. Multumeeesc!

3 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns:

Probabil nu a fost montată bine cureaua de distribuție.
Vezi dacă mai e întreagă.
Dacă nu...eh...S-ar putea să-ți trebuiască pistoane și supape noi.

| alexwahl a răspuns:

E un zbomot gen: Fier pe fier? Verifica curareaua. Ai ulei destul in motor? Dupa ce ti a schimbat distributia, a mers normal masina?

| uncetatean123 a răspuns:

Suni la service-ul unde ai montat-o si le spui ce s-a intamplat.