| vLooM a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare!

Temperatura apa motor nu sta la 90 de grade C.

Eu fac 5-10 minute de la mine pana la munca, cand ma uit ajunge undeva pe la 80-82, trebuie sa merg mai mult ca sa ajunga la 90 asa cum este normal ( din cate stiu ) deci poate sa ajunga la 90 pe parcurs? Am opel astra G 2007! Deci pana la urma la cat trebuie sa fie?
Poate sa fie vreo problema ceva?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Astazi, cand pleci de la munca, fa un ocol pana acasa.
Daca apa iti va ajunge la 90 de grade este in regula.

Fa incercarea asta inainte de toate.

7 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

Ai putea să o scoți și la drum lung pentru că mai rău întărâți motorul cu deplasările astea scurte, nu are timp sa ajungă la temperatura optimă. E normal să nu atingă 90 de grade intr-un timp așa scurt.

Mai bine mergi pe jos dacă distanța e așa scurtă happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Problema e ca daca faci 5-10 minute cu masina, mai bine mergi pe jos sau cu bicicleta.

| Crackman a răspuns:

Da si eu zic sa mergi pe joswinking

| vLooM explică (pentru Crackman):

De ce? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vLooM):

Pentru ca ti-ar prinde bine un ban in plus si mai ales mersul pe jos face piciorul frumos. Si posesorul piciorului, sanatos.

| cyupaku a răspuns:

Este ok asa

| vLooM explică:

Vad ca si-a revenit... si la drum lung am observat ca nu prea misca adica foarte greu ajungea la 80-90 dar am rezolvat.