| Internaut98 a întrebat:

Am un Peugeot 206 din 98, motor 1.1i, cod HFZ, 60cp. Se aude o bătaie profundă la nivelul motorului, uneori la accelerare, și preponderent la plecarea de pe loc (in sarcina, la turații mici). Se aude și dacă apăs ambreiajul, însă nu atât de tare. Nu consumă ulei. Care ar fi problema exacta, sau care ar fi o ordine de verificare a posibilelor probleme?

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Probabil volanta de la ambreiaj.
Ar trebui s-o vada un mecanic.

| Simpatic a răspuns (pentru Panamax):

Dar la volanta nu bate usor si in volan? este posibil ceea ce zici doar intrebam.

| 07gabriel07 a răspuns:

Deci in primul rand pot fi suportii motorului care sunt uzati. In al doilea rand volantul, dar acesta ca sa poata fi verificat trebuie data cutia jos si daca tot dai cutia e normal sa schimbi kitul si volantul. Eu as verifica suportii prima data e mai usor.