| ionut2ionut a întrebat:

Peste o saptamana o sa ma duc sa imi fac RAR-ul la o masina adusa din Austria. Am folii pe spate si pe luneta (asa am luat masina). Intrebareaea este o sa am probleme la rar? Specific ca nu am nici o autorizatie pentru aceste folii si rar-ul o sa il fac in Zalau!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu se refera la ITP, ci la obtinere CIV.
Teoretic, daca nu ai omologare pe folii, trebuie da le dai jos. Si afara nu prea sunt omologate, ca nu se cere.
Daca asa e din fabrica, nu e problema.

| Nemessys a răspuns:

Te referi la ITP? Nu, nu-l treci daca ai folii pe geamuri. Stiu, e o prostie, dar asa este.