| Începătorul988 a întrebat:

Se da problema
La schimbarea treptei in turatii mari(de obicei a6a, viteza dd schimbare 190/210, 4000/4500ture), se aude un frecat metalic. De la ce ar putea fi? Se aude doar cand bruschez masina? Octavia 2 vrs non-facelift 2007.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma nene tu ba vi cu garsoniera gagica acum touareg si nu stiu ce. Mai lasa un ragaz de aer pentru mine si rata aia mica simpatica de serios ca ne-ai scos aburii din cap happy eu n-am treaba dar na mai e in google informatii de gasit

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

N-am venit cu garsoniera, sau cu touareg. Am cautat pe google si nu gasesc ce ar trebui.

| mgtow a răspuns:

Incepatorulsmecherie asa trebuie sa bagi denumirea.

| Denila123 a răspuns:

E prea turat motoru, si de-aia face așa

| Începătorul988 explică (pentru Denila123):

N-are treaba. Face doar din a 5a in a 6a.

| Denila123 a răspuns (pentru Începătorul988):

Mda, e ceva la cutia de viteza, ulei sa te uiți daca mai ai in motor, bucșele la timoniera ar putea fi, verifica si spunem