| Claudiu_Damian_1997 a întrebat:

Am și eu o întrebare legată de instalația xenon in caz ca exista un cunoscător. Am achiziționat un Passat B6 cu instalație xenon si bineînțeles are instalat modul follow me home, iar eu las mereu farurile pe modul "AUTO" la blocul de lumini! Și mi s-a ars un bec, oare o fi din cauze ca se aprinde mereu când o deblochez sau ca o las pe auto sau pur și simplu i s-o fi terminat perioada de viața?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice bec are o durată limitată de viață. Limitată în special de numărul de porniri (aprinderi).
Deci dacă ai un mod de a le aprinde de cât mai puține ori, acela ar fi cel mai bun de folosit.

| UserRo10 a răspuns:

I s-a terminat perioada de viata. Modulul follow home nu influenteaza cu nimic. Recomand totusi sa schimbi ambele becuri, altfel e posibil sa ai tente de culoare diferite vechivs nou

| Boblobobonti a răspuns:

Salut. Pur si simplu s-a intamplat. a cedat la oboseala. gandeste-te ca are in jur de 10 ani masina. La urma urmei becurile au o durata de viata si intra la consumabile. nu-ti fa griji. nu ai procedat cu nimic gresit