| Ardei87 a întrebat:

Am un Passat B6 2006, si la unele melodii imi gâjâie putin boxa de la usa spate-stanga. Nu stiu de ce, celelalte boxe de pe usi se aud perfect, dar pe stanga gâjâie. La unele melodii se aud perfect toate 4 boxe! De la ce ar putea fi? Am umblat la egalizator, dar nu ajuta cu nimic.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Membrana de la difuzor, sparta, inveghita...In functie de tonalitate, de inalte, joase.

| relian a răspuns:

Poate ai si ceva probleme electrice, asta daca difuzoarele is in regula. Poti scoate si verifica difuzoarele la o sursa ceva alta decat la radioul masinii si daca is ok atunci poti avea probleme electrice.Nu stiu exact cum dar asa am observat.Pot fi cabluri coapte pe care curentul sa nu mai circule cit trebuie sau nu stiu exact, dar am patit si eu asa.Mai ales vara cand este f cald si dispayul nu mai arata bine, iar acu cand este frig nici o problema. Poate ma insel dar sigur e ceva legat de cabluri si electric, asta daca cum am spus boxele is in regula.

| dolceromania a răspuns:

Poate fi membrana boxei rupta sau boxa restrânsă de unde este prinsa

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Poate e vreun șurub slăbit ori nu e prins bine sau în cel mai rău caz e rupta membrana și va trebui să-l înlocuiești

| Florin1811 a răspuns:

Unele melodii, poate are bassu mare si boxa s-a defectat putin, incearca sa o scoti si sa vezi, sa nu aiba ceva ars, cp

| RaulM a răspuns:

Am avut si eu problema asta pe un Audi A4 B7 2006. Am rezolvat problema schimband difuzorul.

| SpecialBeleaua a răspuns:

Incearca sa iti schimbi masina. La mine a functionat.

| Ardei87 explică (pentru SpecialBeleaua):

Vă rog să aplaudaţi această glumă superbă! Foarte reuşită ce să zic.