| Ardei87 a întrebat:

Am un Passat B6 si o am de jumatate de an, iar pe luneta am geam fumuriu si am pus lamaia gen sticker ca d-alea cu ventuza nu se vedea. Am facut de cateva zile un an de condus, intrebarea e? cum dezlipesc stickerul de pe geam ca din cate am incercat nu prea merge asa usor ca e lipit bine... nici sa nu ramana semne de lipici dupa pe geam!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

In incalzesti cu un feon si il dezlipesti incet, mai apoi stergi adezivul cu o laveta, eventual daca raman urme poti incerci sa le stergi cu wd-40, sau eventual diluant.

| Ardei87 explică (pentru OldSoul):

Ok, voi incerca maine sa vad, eu ma gandeam ca se dezlipseste usor, dar m-am inselat. Multumesc de sfat!