| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi va rog cum pot sa fac un motorash acasa, vreau sa ii pun elice in varf sa fac un avion, am de gand sa zbor cu el, va rog mersi

Răspuns Câştigător
| Sebytzu_9214 a răspuns:

Iei o masina sh(fara caroserie, preferat cu treactiune pe spate), faci un schelet pentru avion, sudezi placi de metal, le vopsesti(cum vrei tuh) aripile e putin mai greu..ar trebui sa angajezi un inginer care repara avioane, pui motorul in fata, conectezi bara aia care se rasuceste la elice, elicea sa fie un metal dur la fel ca si restul avionului, pui un gema unde esti tu, ca sa manevrezi ii spui inginerului si gta..doar ca nu trebuie sa mergi pe drumuri publice. cel mai de preferat pe un camp de test

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nebun cine întreabă, mai nebun cine-i răspunde...

| alecx4music a răspuns:

Nu cred ca mai e nevoie sa faci motorase pentru avioane ca si-asa esti tu cu capu' in nori...
Cum ma sa faci tu motor?
Te-ai lovit la cap?

| aaaaa_8179 a răspuns (pentru alecx4music):

Daca te intereseaza sunt oameni care fac asa ceva acasa

| alecx4music a răspuns (pentru aaaaa_8179):

Alea ce ai vazut tu sunt kituri pe care le cumperi din magazin si le asamblezi acasa.
Ca sa faci un avion de la zero trebuie sa calculezi o groaza de chestii, portanta, unghiul la care trebuie sa fie inclinate palele elicei...
Daca ar fi asa simplu ne-am construi toti avioane si am zbura cu ele...

| TheEmoBoy a răspuns:

Esti nebunnnnrolling on the floor
fa unu de jucarie, strica o masina cu telecomanda(de jucarie)si iai motorasu