| Nicusor_Alexe_1991 a întrebat:

Urmeaza sa iau permisul de cat. A2 si as vrea o lista cu motociclete care au maxim 70kw. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar conform legii, nu ai voie sa sofezi nimic peste 35Kwh cu permisul de A2.
Riscul la care te supui daca nu respecti legea este:
DOSAR PENAL sau PUSCARIE, pentru conducerea unui vehicul fara permis, pentru categoria respectiva.
Poate nu ar strica sa pui mana pe ligislatia rutiera si sa o inveti, ca acolo scrie clar, ce ai voie si ce nu.