| NashulNemesis a întrebat:

Am cumpărat un Golf 5 din 2008 hatchback si am încercat să vad daca se aud toate boxele, dar pe spate nu se aud. Am auzit ca nu au boxe pe spate golfurile, ci au doar aia de plastic cu gaurele ce iti da impresia ca ai boxe, dar ele nu sunt, va întreb pe voi, pentru ca nu pot desface zilele acestea fetele de uși sa vad daca sunt sau nu boxele.

Răspuns Câştigător
| regelesexului69 a răspuns:

E posibil ca cel care a cumparat masina din reprezentanta sa nu fi ales ca optiune boxele pe spate deoarece reprenzenta un cost in plus

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Stiu sigur ca la golf 4 cand luai masina de noua, puteai alege sa ai boxele in spate sau nu ca optiune.Si ca exemplu eu cu tata avem cate un golf 4 ca masina personala si el are 4 boxe si eu am doar 2. Probabil se aplica aceeasi regula si la golf 5 sau au fost scoase.Eu zic sa verifici prima data in meniu la radio daca nu cumva sunt oprite de acolo si daca nu inseamna ca ori nu le ai sau sunt stricate.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Tocmai am vorbit cu un coleg ce e electrician auto si mi-o confirmat ca si la golf 5 se poate sa fi iesit din fabrica doar cu 2 boxe pe fata si doar modelele mai speciale/dotate sa aiba 4 happy.

| maaaaaaaaaaaaal a răspuns:

Am eu golf 5 exact ca al tau si am nesfacut in spate si este gol