| PegassiDoctorulThau a întrebat:

Salutare!
Am schimbat Radio CD-ul de pe un Golf 5 deoarece nu se mai vedea nimic pe display (era ars), dar se auzea foarte bine. Am pus unul cumpărat din dezmembrări. Acum cand ii dau drumul pe radio imi merge vreo 10 secunde foarte bine dupa care se aude doar ceva super bruiat, si din cand in cand se mai aude cate un cuvant bine. Pe CD merge super bine.
Stie cineva cum as putea rezolva situatia?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Poate nu face bine contact mufa la antena din spate. Verifica asta mai intai. Daca e totul ok acolo, este de la aparatul din dezmembrari. Astia la dezmembrari arunca piesele cum le vine lor, nu tin cont de nimic cand vine vorba de depozitare.

| PegassiDoctorulThau explică (pentru Adrian5575):

O sa încerc sa vad, mersi.

| Adrian5575 a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Daca este inca in garantie sa nu te apuci sa il desfaci sau sa il dai la altcineva sa il desfaca. Te duci inapoi la dezmembrari si ei sunt obligati sa iti dea altul sau banii inapoi.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu motorul oprit face la fel?

| sierra1 a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Dacă ai aptitudini tehnice, desfă-l și vezi traseul final pe partea de RF, sau circuitul de intrare dacă n-ai du-l la un meșter