| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Ma puteti ajuta cu pareri,care e mai buna/fiabila/economa motorizare pe Dacia Logan (nu Sandero, nu Duster) an 2018-2020 dintre 0.9 turbo+gaz si 1.0 fara turbo+gaz?
Va rog fara alte recomandari, strict aceste doua motorizari.
Mersi mult pentru eventualele sfaturi bune.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Logic ca varianta de 0.9 turbo+gaz e mai economa + mai puternica. Dar pe parte de fiabiliate tot motorizarea de 1.0 fara turbo+gaz ramane baza strict din cauza lipsei sistemului turbo care nu include intretineri suplimentare. Care e mai buna pentru tine acum tu decizi tinand cont de ceea ce ti-am scris mai sus.

| vasile2222 a răspuns:

In general fara turbo sunt mai fiabile, turbo e ceva in plus care se poate strica. Cel mai bine intreaba pe un forum sau grup Facebook dacia

| maphiotul a răspuns (pentru vasile2222):

Parca am scris ca,, fara alte recomandari" gen [cauta pe Facebook sau in alta parte]