| naspa17 a întrebat:

Salutare TPU, am deja 2 saptamini de cind ma chinui, am o problema pe care nu o pot scoate la capat. Am o masina Opel Astra 2005. Am incercat sa-mi scot logotipul masinii din spate, (acel cerc cu un fulger pentru care nu stiu de cei vorba) de scos l-am scos, insa acolo a ramsa un fel de clei foarte tare, un fel de silicon rigid, iata foto http://imgur.com/ExifeT0 ajutati-ma va rog cine stie, cum oare sa-l scot, am incercat un dizolvant iata foto http://imgur.com/WZ8mJLT insa fara succes. Cine stie dati-mi va rog un raspuns. Pentru cei care mi vor da intrebari de ex. de ce faci asta, pentru ce-ti trebuie etc. pentru ca asa vreau eu, am vazut altii cum au facut asa ceva si mi-am pus si eu in plan asta. In loc de logotip voi pune un sticker de vinil, care va arata foarte frumos. (Mersi celor care vor raspunde)

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Incearca sa folosesti o suflanta de aer (feon industrial ) cu reglaj de temperatura sa incalzesti adezivul, nu folosi temperatura extrema, incepe de pe la 50 si creste treptat daca este nevoie pana incepe sa se inmoaie si il poti curata/dezlipi.Ar trebui sa functioneze.Nu m-ar mira sa ai rezultate chiar si cu un feon normal mai puternic de la distanta mica.