| Petre_Dragos_1998 a întrebat:

Salutare TPU, am o problemă cu instructorul auto, el vine mereu cu nervi la ședințele mele, și am stat și la alți elevi de ai lui și cu ei se comporta frumos. și conducea prost. și era tot băiat.
Și la mine țipă, are nervi, face urât rău cu toate că știu să conduc bine și am mai făcut școala de șoferi odată (nu a trebuit să refac școala de șoferi pentru că am picat de prea multe ori, au fost alte probleme).
Cum se procedează? Mai trebuie să plătesc ceva în plus? Unde mă duc să îl schimb? Pot alege eu pe ce instructor vreau în loc de ăsta? Și gen poate celorlalți că eu sunt elev neserios pentru că vreau să schimb instructorul?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-i o reclamatie la conducerea scolii. Nici un patron nu vrea sa piarda clientii pentru un bou. Fa-i si o inregistrare macar audio.

| Petre_Dragos_1998 explică (pentru Salontanul):

Eu nu prea sunt genul ăla de persoană. vreau doar să îl schimb. atâta tot. cum procedez?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Petre_Dragos_1998):

Iarta-l pe tataie ăla, el e mai comunist de fel, știe una si buna.
Ai putea merge cu dosarul la alta școală care ar trebui să îti elibereze o adeverință după ce mai faci ședințele aferente.
Nu recomand să rămâi la aceeași școală, instructorii se cunosc între ei și ar putea prinde ură pe tine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fara reclamatie n-ai motiv de schimbare. Nu cred ca exista alta metoda!