| afrodita3333 a întrebat:

Se merita sa iei un AudiA4 la mana a doua? Preturile am vazut ca variaza intre 5000-7000 euro.

16 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca tu ai impresia ca cu 5-7000 de euro poti avea masina adevarata...

| LTAA a răspuns:

Ia un Logan nou (asa intrebare, asa raspuns).

| SasNetRomania a răspuns:

Off numa copii "priceputi" aici pacat ca majoritatea sunt generatia fb.
daca este 2008-2009 da merita. insa nu te poti lua doar dupa an. Ne trebuie cateva detalii gen: an/motor/km/inmatriculata da sau nu si multe altele.
@sirLancelotTheBrave daca nu sti nu vorbi ca te faci de ras, ceea ce zici tu cu 15 mii iti iau audi nou de la reprezentanta laughing) ea are nevoie de second, si face bine, cine e fraier sa cumpere nou dupa 2-3 ani sa ajunga la juma de pret valoarea ei? Si da de la 4-5 mii poti avea masina adevarata, daca voi nu stiti asta nu inseamna ca nu exista, mai invatati.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru SasNetRomania):

Daca gasesti tu A4 nou la reprezentanta cu 15.000 euro eu ma fac popa. Probabil esti alt sarac cu junghi vechi de 10 ani si gura mare care denigreaza masinile noi sau aproape noi fiindca nu si le permite. O masina second hand care are maxim 3 ani este best buy, pretul scade considerabil iar motoru si caroseria sunt ca si noi. O masina pe care dai 5000 de euro e 6/49 si mai mult decat sigur va avea probleme (ca orice masina veche de pe care incep sa cada toate). Am condus mai multe masini decat ai tu kilometrii parcursi asa ca nu ai cum sa-mi dai mie lectii si sa ma inveti ce e bine si ce nu. Mai ales ca si un copil de gradinita realizeaza ca, cu cat o masina e mai noua cu atat e mai buna.

| SasNetRomania a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

De ce comentezi daca nu m-ai vazut in viata ta?
tin sa te anunt ca esit in urma mult sau incuiat la minte ca basescu. Si stai linistit daca nu ma dau mare pe net cu ce am asta nu inseamna ca nu am.
te crezi in jocuri nu? sau esti la varsta critica care toti "o sa aveti" masini bune la 18 ani laughing)
prietene se vede ce te "pricepi" ca te iei de km.
1) daca e benzina pe 200mii e cam lesinata, daca e motorina iti arat si la 500mii si e mai buna decat masina ta crede-ma.
2) un audi de 13-14 ani adica anul 2000 nu? il gasesti la 2000$ nu la 5-7 mii se pare ca nu mai sti preturiile.
3) cu 5-7000 iti gasesc 2006-2007 audi a4 si bmw seria 3 ca noi amice.
Te las in lumea ta, nu cred ca tine nimeni cont de parerea unui copil care nu stie cum se fac banii, daca era dupa tine toti aveam masini de 15 mii de euro plus? trezeste-te nici in Germania/uk nu e asa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru SasNetRomania):

Esti tampit.

| SasNetRomania a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ce ai amice nu mai faci fata la ce am zis si jignesti? tipic romaniilor inculti. Te las in lumea ta nu imi pun mintea cu tine, ca dau de petrol. Salutare si mai deschide ochii in lume.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru SasNetRomania):

Vezi ca ''ie fumate'' expresiile de le folosesti
P.S: Esti elefant rau de tot, ti-am citit cateva raspunsuri.

| Mihai1810 a răspuns:

Ce an? ce numar de kilometrii?

| Blamely a răspuns:

Nu merită.

| Florian20405 a răspuns:

Depinde ce an este. Daca este modelul b6 la bani pe care ii zici tu s-ar putea sa ai km reali la ea.Depinde ce vrei, diesel, benzina.In oricecaz ambele sunt reusite dar nu alege la benzina 1.6(sunt cam puturoase) in rest toate sunt bune!
Bafta!
A4 rulls laughing

| Eclipse a răspuns:

In general Audi este cam pretentios, este o masina ok, dar este pretentioasa si pretul pieselor noi, din magazin sunt pe masura. Cauta mai bine o japoneza, sunt mult mai fiabile ca un Audi. In al doilea rand trebuie sa te gandesti la taxe si impozit ce o sa platesti la Audi, nu prea am vazut Audi cu motoare sub 1.6, 1.8. Daca ai bani ca sa intretii un Audi cauta unul din 2009 in sus sau da o tura la un showroom Dacia, fara gluma, sunt masini ok, intretinerea ieftina, piesele cat de cat, taxele mai mici.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Eclipse):

In general un Audi care costa atat e un fier vechi. Un Audi A4 SH adevarat costa de la 15.000 de euro in sus. Iar la pretu asta nu gasesti sub 120.000 km in bord. La 7000 de euro cred ca are 300.000 km reali si 150.000 in bord. Unde mai punem ca probabil are si 13-14 ani.

| Eclipse a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Corect. Bine mai sunt exceptii destul de rare, cand proprietarul unei masini gen Audi il vinde ieftin fiindca ar avea nevoie urgenta de bani, dar cazurile astea sunt foarte rare. In general asa-i, mai multe cadavre decat ceva ok.

| Mihai1810 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

De unde sa coste un Audi a4 de 14 ani 7000 de euro? Si-a luat un unchi de-al meu Audi a4 din 2000 la 2500 de euro din Germania acum 2 ani si inca nu a schimbat nimic la el si nici cu i-au cazut piesele asa cum crezi tu. Deci daca nu stii nu vorbi.

| kratus07 a răspuns:

Nu! Iati un Ifon5