| crisanpaul a întrebat:

Stie cineva cat ar costa interetinerea unui logan pe 1 an cu casco ( DACIA LOGAN, 2006, 1.5 DCI, DIESEL, 115000 KM ) ( sau la varianta benzina )?

10 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cca 500 euro/an - casco
150 Ron/an - impozit
si, cat mai dai pe rovinieta si alte taxe de drum...

| para001 a răspuns (pentru IMC90):

Asigurarea obligatorie pentru cei si casco pentru ce?

| IMC90 a răspuns (pentru para001):

Asigurarea obligatorie e ca sa depsagubeasca pe cel ce l-ai lovit din vina ta, in cazul unui accident.
Casco iti repara masina indiferent a cui e vina, iar daca e vina altcuiva (nu a ta) e treaba lor sa recupereze banii de la compania lui de asigurari obligatorii.
Practic, casco e ceva extraordinar, ca-ti repari masina de n ori pe an. Orice zgarietura, orice geam crapat, etc... + accidentele care strica mult masina, si te-ar costa sute de milioane reparatia (daca ar fi vina ta)

| para001 a răspuns (pentru IMC90):

Deci la casco daca mi se strica ceva la masina ei mi-a repara pe banii lor?

| IMC90 a răspuns (pentru para001):

Exact. Dar nu si motor sau transmisie.Strict ce tine de tinichigerie, oglinzi, geamuri, etc.

| para001 a răspuns (pentru IMC90):

Daca eu sparg geamul ei mil schimna?

| IMC90 a răspuns (pentru para001):

Ii zici si tu ca asa l-ai gasit, doar nu esti idiot laughing
normal ca daca iti distrugi masina cu intentie n-o sa ti-o repare laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Stefanuk a răspuns:

Nu stiu sigur dar iti garantez ca mai ieftin iti iese la un logan diesel,

| crisanpaul explică:

Nu ma intereseaza numai asigurarea... ma intereseaza toat tacimul impozit, asigu, casco, rovi, etc