| madalin122 a întrebat:

Va salut am un passat b5 1.6 am porblema de cand am montat amortizorel pe fata si rulmenti mi-a aparatut abs si esp n-am avut nici un stres am mers fara abs si fara esp da pana sa-mi faca o sintoma dintr-o data mi-au disparut martori din bord si cand puneam frana se auze un harait si un zgomot urat m-am dus la servis au ridicato pe rampa si mi-au spus ca sunt discurile de vina sunt ovalizate am schimbat discurile tot la fel face.dar atentie nu face mereu cand merg cu ia 100de km si o opres motorul si il aprin din nou dispare si imi face treba asta si mai merge si motorul intrerupt. alti spun ca ie de la pompa nu stiu ce sa mai cred daca ma iau dupa toti schimb toata masina.tongue

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Rulmentii au niste discuri magnetice care dau impulsuri la senzorii abs.Deci cine ti-a inlocuit rulmentii a gresit ceva.
Se vede foarte imediat pe tester care roata nu este ok.
Daca nu ti-a demontat senzorii inainte, i-a spart cand a scos butucul.

| madalin122 explică (pentru xerxes1):

Da pe tester imi arata ca pe roata din dreapta