| DiaLos a întrebat:

Am avut mai multe puncte negre pe nas si le-am scos. Am ajuns si pe varful nasului, l-am stors, a iesit mult sebum, apoi mi-a ramas un semn rosu( ca un cos, dar nu era). L-am lasat in pace, mi-a trecut, apoi nu stiu de ce iar am umblat acolo, a iesit din nou foarte mult sebum, si mi-a ramas acelasi semn rosu. Saptamana asta am vazut ca s-a umflat rau, iar azi m-am enervate rau si l-am stors. A iesit mult puroi si sange, nu se mai opera. Acum am o umflatura mov, si nu stiu daca o sa treaca sau o sa ramana asa! va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti ce as putea face! Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| névtelen a răspuns:

E mov pentru ca l.ai " agresat " prea mult laughing. I.ati de la farmacie o crema pentru cosuri ( ii explici acolo doamnei ce este mai exact ) te dai cu ea si il lasi in pace pana iti trece, iar apoi daca tot ti.a ramas ala micu' acolo te duci la un salon sa ti.l scoata cineva. tongue O sa iti treaca ala, si eu am avut chestii de genu' se intampla pentru ca il zgamoi prea mult laughing el fiind bagat muult sub piele

5 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Sa il lasi sa se usuce si sa se vindece. Nu ii mai face nimic. Ai doar rabdare.

| Gdeni a răspuns:

Cred că a fost şi dureros, nu mai face asta, lasă şi punctele. Spălate cu un buretel pe nas când te speli. Acolo sunt acumulări de praf. Şi punctul mov îţi trece cam întro săptămânăhee hee

| Fayree a răspuns:

~ nu ii ma face nimic saracutul puppy dog eyes. Lasa-l sa se usuce si dupa treba va fi mai simpla big grin.

| DiaLos explică:

Va multumesc tuturor foarte mult happy

| Cipsuri a răspuns:

Nu mai stoarce punctele negre, poti sa le scoti prin frecare usoara cu malai si sapun/gel de dus:*.