| Dydy95 a întrebat:

Am niste cosuri micute pe frunte si nu stiu de la ce. Nu sunt inflamate dar sunt foarte vizibile. Pe nas am tot asa micute, dar rosii, si pe pometi la fel.Le am de cand am facut o calatorie lunga cu masina care a durat patru zile. Ma spal cu sapun si ma dezinfectez in fiecare seara, dar tot nu dispar. Ce ar trebui sa fac ca sa imi dispara cat mai repede?

3 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

In cazul acneei este foarte importanta etapa de curatare a fetei. Noi recomandam produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee, http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html, in special Gelul, Fluidul antiseptic si Crema sebo-reglatoare.Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.
Mai multe informatii despre modul de folosire gasesti aici, http://farmec.ro/produse/ten/pudra-de-argila-pentru-tratamente-cosmetice-51

| Anuldedinainte a răspuns:

Reduce zaharul, mananca legume. Iti vor disparea usor usor. Nu te mai machia, nu mai atinge fata cu mainile murdare, evita ungerea fetei cu fond de ten, s.a

| ggaabbrriieell a răspuns:

Curate cu spirt Mona, lasi sa se usuce pe fata si apoi te dai cu crema pentru cosuri si eu am si functioneaza