| Dydy95 a întrebat:

Am niste cosuri micute pe frunte si nu stiu de la ce. Nu sunt inflamate dar sunt foarte vizibile. Pe nas am tot asa micute, dar rosii, si pe pometi la fel.Le am de cand am facut o calatorie lunga cu masina care a durat patru zile. Ma spal cu sapun si ma dezinfectez in fiecare seara, dar tot nu dispar. Ce ar trebui sa fac ca sa imi dispara cat mai repede?

5 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

In cazul acneei este foarte importanta etapa de curatare a fetei. Noi recomandam produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee, http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html, in special Gelul, Fluidul antiseptic si Crema sebo-reglatoare.Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.
Mai multe informatii despre modul de folosire gasesti aici, http://farmec.ro/produse/ten/pudra-de-argila-pentru-tratamente-cosmetice-51

| Maddiii a răspuns:

Poti sa te dai cu galbenusul de la ou pe fata si stai cu el timp de 20 de minute, te speli bine si apoi te dai cu albusul si stai tot 20 de minute. Continui asa timp de 3 zile si vezi ca iti trece imediat si o sa ai si un ten mai moale si mai fin. Eu am avut acnee si m-am dat cu ou si intro saptamana mi-au trecut absolut toate cosurile. happy

P.S. e cam gretos sa te dai cu ou dar merita, crede-ma. Iti zic din propria experienta happy

Bafta :*

| GeorgiAna_8941 a răspuns (pentru Maddiii):

Am o intrebare.mi se pare ciudat.oul crud?laughing

| Maddiii a răspuns (pentru GeorgiAna_8941):

Normal. laughing Doar nu o sa te dai cu ou fiert oh go on

| Michelle15 a răspuns:

Buna,cel mai probabil ai facut alergie la ceva ce ai mancat+praf, sfatul meu este sa mergi sa iti faci cateva analize derma, problema este in interior de aceea nu dispar.