| Alison95 a întrebat:

Am o rochie culoarea nude, materialul parca e din polistern, se muleaza pe corp, e putin still office. ma gandeam sa port la ea niste ciorapi negri dar incaltari nu am nici o idee.
Botine sau pantofi? si pantofii ce culoare sa aiba?

5 răspunsuri:
| pixie17 a răspuns:

Eu as opta pentru niste pantofi oxford care sa fie in ton cu bijuteriile sau rochia.Acum depinde de tine daca ii vrei cu toc sau nu.Eu cred ca as merge totusi pe un crem lacuit in ton cu rochia sau poate un bleumarin inchis.Acesti pantofi se gasesc oriunde deoarece sunt in trend toamna asta. Sper ca ti-am dat o idee.

| JeSuisAnonyme a răspuns:

Depinde cat de inalti sunt ciorapii.

Daca sunt pana in genunchi, atunci ia botine.
http://www.lady-shoes.ro/......tine-Brown

Daca sunt pana la glezna incearca ori niste balerini ori niste pantofi cu toc in genul:
http://pantofionline.org/......ve-madden/

Sau poti incerca si cu sosete albe in genul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| cristiana199 a răspuns:

Botinele ti-ar oferi o nota casual, in timp ce pantofii (cu toc in special) combinati cu o rochie office te-ar face sa pari serioasa. Iti sugerez sa porti niste opincute care sa mearga cu parul tau. happy

| Alison95 explică (pentru cristiana199):

Rochie este nude, crem.
Si vreau sa port ciorapi negrii.
si nu vreau opincute, vreau ceva cu toculet.
dintre botine si pantofiori. dar nu stiu ce culoare! sad

| Negruvoda_Andreea_1994 a răspuns:

Pai botine negre sau mov! Daca vrei pantofii sa nu fie decupati si sa fie negri! Sper ca te-am ajutat!