| AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a întrebat:

Am parul foarte deteriorat, ce as putea sa fac?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand tunde-ti varfurile, TRebuie sa le tunzi o data la 3-4 luni. Foloseste balsam dupa fiecare spalare, de la urechi in jos pe lungime, nu la radacini. Renunta sau foloseste cat mai rar placa, foehnul, ondulatorul, vopseaua si decolorantul.
Cumpara-ti o masca de exemplu de la L oreal si foloseste-o odata pe saptamana.
http://therhythmofheels.wordpress.com/......a-parului/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste balsam, evita placa. taie varfurile despicate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ţi MINIM o dată pe săptămână mască de păr din câteva linguriţe de ulei de măsline şi un gălbenuş de ou.
Cu timpul vei vedea rezultate.
Renunţă o perioadă la placă, ondulator, vopsea.

O poţi evita, dacă îţi doreşti cu adevărat ca părul tău să se însănătoşeascăbig grin
sunt pe youtube foarte, foarte multe coafuri pe care le poţi face fără placă şi care sunt foarte uşor de realizat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tratamente la Avon sau Oriflame. Cumpara de acolo.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Ar trebui sa te speli cu un sampon mai bun. Daca nu merge nici asta iei foarfeca si tac tac tac

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Tunde-l o data la 2 luni( stiu ca poate ti se pare exagerat), evita folosirea placii si ondulatorului, spala-l de 2 ori pe saptamana cu un sampon special pentru a evita deteriorarea parului si specific tipului tau de par, evita-l sa-l usuci cu uscatorul.

| Darapupic a răspuns:

Asta depinde de lungimea parului tau. Dar eu iti voi prezenta metode pentru orice fel de caz :

1. Parul scurt :

A : Parul scurt nu este mereu pretentios, desi... iti cam poate juca feste. O buna metoda de regenerare a parului scurt poate fi urmatoarea :
- Parul trebuie spalat cu niste sampoane profesionale, adica care cotine,, extracte,, speciale pentru
problema ta. Eu iti recomand cele de la Elseve, sunt cele mai bune.
- Trebuie spalat regulat.
- Trebuie sa il tunzi lunar happy

Nu prea mai a chef sa scriu asa ca spune-mi ce fel de par ai, mediu sau lung happy