| corina9700 a întrebat:

Am parul foarte uscat la radacini si mi se despica foarte foarte repede.Problema este ca la radacini se ingrasa repede si de la un timp mi-a aparut si putina matreata.Nu stiu ce sampon sa folosesc sau o masca ceva... FUNDAlove struck

Răspuns Câştigător
| Vivianaaa255 a răspuns:

Poti folosi un sampon cu PH neutru, care se gaseste si in farmacii. In acest fel poti sa iti speli parul la ce interval de timp simti nevoia sa o faci.
Utilizari:
- Maseaza-ti usor scalpul inainte de samponare.
-Clateste-ti parul cu apa rece pentru a inchide porii si cuticulele parului.
-Strange-ti parul intr-un prosop inainte de a-l usca si tine-l cateva minute astfel, presandu-l usor, insa fara a-l freca, pentru a nu rupe firele de par.
- Atunci cand folosesti uscatorul de par, foloseste o temperatura scazuta, tine-l la 15 cm departare de cap.
Sper ca te-am ajutat!big grin

1 răspuns:
| Gabielle a răspuns:

Sampon Daily Care Tretment JOICO sau Bain Divalent Balancing Shampoo, de la Kerastase