| OnlyDga a întrebat:

Vreau sa imi iau niste pantaloni de pe net. Da nu prea stiu cum sta treaba cu marimile. Adica pe ceilalti pantaloni ai mei scrie size 48, 50 cam pe aici. Acolo scrie l, xl, xxl. Puteti sa imi dati un ghid cu marimi. 48 50 se incadreaza pe la l, xl? Nu sunt sigur de asta intreb.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Siteul respectiv are un tabel de marimi? In marimi europene/germane, la barbati, M corespunde cu 48-50, L cu 52-54, XL cu 56-58, XXL cu 60-62. Dar depinde de tara de origine a produselor, marimile China sunt mai mici, de genul M european = XL chinezesc. De aia un tabel de marimi e esential.

1 răspuns:
| Leon123ewcf a răspuns:

Păi pe ai tai scrie 48, 50 asta inseamna dimensiunea ta... uite un site de ajutor http://www.airsoft.ro/legendamarimi