| MaryMaria333 a întrebat:

As dori sa îmi cumpăr un parfum de pe net dar preturile sunt exagerat de scumpe peste tot. Dar am găsit în alta parte ceva mai ieftin, e un tester. Merită cumpărat? Eu nu văd diferență ca asa ceva sunt expuse și pe rafturi în locurile unde se vând parfumuri.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e mai ieftin pentru ca e o cantitate mai mica daca e tester

| MaryMaria333 explică (pentru suntserios):

Bun dar sa nu fie prea puțin, ca să îl folosesc și eu!

| suntserios a răspuns (pentru MaryMaria333):

Pai eu stiu cat e? Tu stii la ce te ai uitat

| J0B0MAT a răspuns:

Testerele în general sunt fake-uri.Eu am luat și nu țin deloc, nici mirosul nu e același.
Un parfum de firmă, la o cantitate mai mică eu zic că e rezonabil, plus că nu dai foarte mult pentru că persistă întreaga zi.

| Sekim a răspuns:

Pentru a cumpăra parfumuri la preturi avantajoase, recomand sa îți faci cont pe MilitaryShop sau Crewshop. Când îți faci cont primești 20% reducere la prima comanda și au și reduceri mari destul de des. In ceea ce privește testerele, cel mai important aspect este sursa. In general, tester ul este diferit de parfumul original prin faptul că vine fara cutie uneori sau cutia nu este finisata corespunzător; poate veni fara capac; poate veni cu lipsa detaliilor pe parfum in sine (sticla sau capac ) etc. In rest, testerul ar trebui sa fie 100% identic in ceea ce privește mirosul și persistenta parfumului. Acum, daca un parfum costa sa spunem 500 lei, un tester pentru acel parfum va fi undeva la 300-400 lei +-. Daca găsești parfumuri de 1000 lei cu tester de 100, îți dai seama care e situația. Important totodată este sa te interesezi despre performanțele respectivului parfum in ceea ce privește achizițiile recente. Multe parfumuri sunt lansate sa spunem in anul X, iar ulterior sunt reformulate. După ce sunt reformulate, de obicei e de rău ( persistenta scade, calitatea scade etc ).

| Miruna333 a răspuns:

Nu sunt exagerat de scumpe. In primul rand, merita. Nu e un salariu, pana la urma. din 100ml, ai cam 800 spray-uri, daca vrei sa iti ajunga peste un an, 2 puf-uri din acelasi parfum. Acum 400 zile pentru 4-600 lei nu suna rau, nu?