| Emmy2345 a întrebat:

Am parul ondulat natural insa de fiecare data cand il spal urmatoarele 2-3 zile sta groaznic:se electrizeaza, si se umfla....si din bucle nu mai ramana nimic.Nu se ingrasa repede deci il spal odata pe saptamana.Ati putea sa-mi spuneti ce pot face sa nu se mai electrizeze chiar asa si buclele sa fie frumoase, uniforme si bine definite?

Răspuns Câştigător
| samara2 a răspuns:

Nu-l pieptăna şi nu-l usca cu feonul, în caz că o faci. Foloseşte un balsam pentru definirea buclelor. Poţi încerca să te clăteşti cu ceai de rădăcină de brusture după ce te speli pe cap. Găseşti şi în farmacie dacă nu stai la ţară, unde găseşti brusture în toate grădinile. Aşa făcea o prietenă şi era mulţumită de felul în care îi stătea parul (şi ea il are tot ondulat).

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand masca de par cu placenta de la Kallos. E un borcan mare de 800 ml, desi e masca, eu folosesc pe post de balsam. E foarte buna si nu e scumpa, in jur de 16 lei. Iti ajunge cam 4-5 luni cantitatea aceea.

| xBya a răspuns:

Si parul meu e la fel oarecum si mi se electriza si mie. Despre sampon pot sa zic ca ma spal cu un sampon pentru par vopsit si nu ma vopsesc, mama da. Balsam nu folosesc, folosesc doar o crema de la Syoss pentru volum. Dar chestia e. nu`ti usca parul cu uscatorul de par, lasa`l sa se usuce singur, macar acum cat e vara. Eu asa fac si nu mai am probleme cu parul, iar buclele. si cand imi intind parul cu placa am de furca cu ele. happy

| miky95 a răspuns:

Incearca sa folosesti balsam de par.

| Emmy2345 explică (pentru miky95):

Zi-mi te rog ce marca este balsamul pe care il foloseti.happy

| miky95 a răspuns (pentru Emmy2345):

Pai eu folosesc SYOSS REPEAR TERAPHY CONDITIONER, dar e mai bine sa folosesti un balsam care ti se pare tie ca are efect...pana am ajuns sa folosesc acest balsam cred ca am incercat vreo 5 tipuri, asa ca succes la cautat!

| ƒeeℓ a răspuns:

Salut :)!
Si eu am fost in aceeasi situatie la fel ca tine.
Si eu am parul ondulat din nastere si primele 3-4 zile dupa ce-l spalam statea urat si nu conta cum il prind si cum il aranjez ca tot aiurea era.
Ma saturasem, efectiv le incercasem pe toate : am schimbat balsamul,samponul,modul de spalare/clatire, insa fara rezultat.
De obicei dupa ce-l spalam ma pieptanam si il uscam cu feonul, fie il lasam sa se usuce de la sine.
Fiind satula de incercarile esuate de a-l face sa stea intr-un fel, m-am lasat pe mana surorii mele mai mari care mi a spus ca dupa ce il spal sa ma sterg putin cu prosopul, apoi sa il pieptan o data stand cu capul in jos si sa il las in pace pana se usuca.
Mie una mi-a placut nespus rezultatul si sunt bucuroasa ca am ascultat-o.
Inainte sa urmez sfatul ei aratam asa :
http://oi46.tinypic.com/349dwy9.jpg
In seara in care am facut cum a zis ea, pana sa se usuce parul eram asa :
http://oi47.tinypic.com/2dhhaxe.jpg
Dupa ce parul sau uscat :
http://oi50.tinypic.com/5vw4sj.jpg
Iar de curand m-am tuns si arat asa :
http://oi50.tinypic.com/23w66tf.jpg
Iti propun sa faci si tu la fel...
Bafta! :*
Fundita?