| Nynutza777 a întrebat:

am si eu o neclaritate. vreau sa imi pun aparat dentar dar imi este frica pentru ca m-ar durea cand mi-l pune...si voi ce credeti s-ar rade toti de mine? in fine nu imi pasa ca se rad toti de mine dar vreau sa stiu daca doare. FUnda

Răspuns Câştigător
| PetLover a răspuns:

Ideea e urmatoarea:de care aparat vrei sa-ti pui fix sau mobil?
eu am aparat dentar fix de un an si jumatate si acum in vara trebuie sa-l dau jos. daca este mobil nu te doare deloc, in schimb daca este fix te v-a durea putin cand iti pune niste inele pe masele, si atunci dupa ce iti pune tot aparaul adica cand ti-a lipit bracketi deoarece vei avea senzatia ca ti se misca dintii dar dupa maxim 2 zile dispar toate durerile.eu acum nu mai vreau sa ma despart de el fiindca e un accesoriu cool pe bune fiindca iti pune braketii de toate culorile eu le-am avut pe toate acum le am multicolore de e tare a si vei avea mici restreictii in sensul ca nu ai voie sa musti si sa mananci anumite chestiii.thumbs up pune-ti cu toata incredereabig grin

6 răspunsuri:
| Laura1102 a răspuns:

Buna
De curand mi-am pus si eu aparat dentar
sincer ma mai doare un pic la inceput pentru ca am dinti cam aiurea rau
dar dupa te obijnuesti
pana ti se deplaseaza toti dinti un pic si as-i fac loc
e bine sa ati pui si nu trebuie sa asculti pe alti pentr-ca o faci pentru tine nu pentru ei

| Daehyun a răspuns:

Nu doare deloc la inceput simti o durere dar dupa aceea nu il mai simti...si ca sa nu te doara sa mananci mancare mai moale usor mestecabila si nu alune, fistic.Bafta

| Roooxy a răspuns:

Pai nu doare cand ti-l pune!happy Nu are de ce sa iti fie frica! In plus in fiecare luna o sa te cheme la control.sa iti schimbe branchetele si poti sa iti pui ce culoare vrei tu!happy E la moda sa fi cu aparat dentar.nu are de ce sa iti fie rusine. In plus apoi vei avea niste dinti superhappy
Fundita?:*

| maryusdb23mln a răspuns:

Buna,am avut si eu aparat dentar.Pai nu doare mai deloc, mai intai iti ia mulajul dintilor si dupa aceea trebuie sa astepti cateva zile pana e gata.Nu te va durea deloc

| Cryo_4565 a răspuns:

Cand iti pui aparat dentar o sa te doara foare putin poate chiar nici nu o sa simti durerea, si nu gasesc motivul sa rada lumea de tine o sa pui putin accentul pe S, dar la aspect n-au de ce sa rada.

| Sorina_8036 a răspuns:

Salut! eu urmeaza sa-mi pun aparat dentar si m-am consultat cu stomatologul dar si cu prietenii care au mai purtat si mi s-a spus ca poate sa te doara putin pina te obisnuiesti, iar cei care rid nai decit sa-i ignori.