| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi pun un piercing in buza, dar a venit scoala. Daca de exemplu il fac vineri, as putea sa-l dau jos luni la scoala fara sa se vada urma?

22 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu cred că îţi va rămâne o urmă atât de vizibilă într-un timp atât de scurt, dar nu prea are rost să faci asta pentru că dacă îl faci vineri după-masa şi îl scoţi luni câteva ore este destul de posibil să ţi se astupe gaura. Depinde şi câţi ani ai. Dacă ai 18 ani sau aproape de 18 ani ai dreptul să îţi pui, dacă nu ai nevoie de acordul părinţilor. Îl ai? Şi din altă ordine de idei ar trebui să ţi-l pui la un salon curat şi calumea să nu te trezeşti cu surprize... Şi asta costă. Drept urmare nu cred că ţi-ar conveni să dai nişte bani pentru a avea un pierce pentru 4 zile... Nu prea merită. Informativ - o gaură în buză se vindecă în aproximativ 4 săptămâni.

| canarita a răspuns:

Poate te alegi cu o infectie...arata dragut dar cred ca esti mai feminina fara...

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Gaura se astupa foarte repedehappy!
dar lasa`lstraight face
sunt atatya care merg cu el la scoala
:*...pa;!

| claudya a răspuns:

Te-ai gandit bine ce vrei sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa`l si cand mergi la scoala pui un ' din ala'laughing un leocoplast din ala mic sa-l acopere, am o fata in scoala care asa facetongue. Pentru ca nu`i recomandat sa-l dai jos imediat ce l`ai pus!happy

Dar du`te cu el...si inainte de vreo ora cu un profesor mai aspru pui leocoplstu` si in pauza`l dai jos!:-J

batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica stai."IN BUZA"?straight face Nu asa sub buza.chestia aia mica bilutsa aia?big grin In buza sincer nu stiu cum e. dar banuiesc ca la aia te`ai referit, nu?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci eu am avut gaura in ureche sus de tot
A trecut o saptamana. mie imi vine sa imi scot cercelu [eram la scoala] si mai erau 30 minute pana la pauza...Pauza. o colega incerca sa imi bage cercelu .nu a reusit .si nici eu acasawinking
Cercelu trebuie purtat un an intreg ca alfel se inchide gaura [mai incet, dar ideea e ca se inchide daca il porti 5 luni asa]
Si aceeasi faza si cu piercingu
Deci mai bine astepti pana la vara .stiu e tragic... dar vrei piercing doar pentru 3-4 zile .sa fim seriosi
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaura se astupa.mergi la scoala cu el si daca e ceva neregula cu vre'o profesoara dai biluta jos...sau pune leocoplast

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff. daca esti la liceu nu cred sa ai probleme cu asta.eu am pircing sub buza.nu am avut probleme cu el, si la mine in liceu sunt foarte multi cu pierce-uri, da trebuie tinut cam 2 saptamana fara sa-l scoti.depinde de la persoana la persoana treaba cu vindecarea, mie mi s-a vindecat intr-o luna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu se vede nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu laughing deoarece eu am piercing de 1 luna tongue si nu se formeaza gaura tongue trebuie sa-l tsi 1 luna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaura nu e foarte vizibila o vezi doar daca te uiti atent.eu am pierce de 4 luni si il port zilnic si la scoala.la inceput mi s-a spus sa-l dau jos dar au renuntatlaughinga si nu l-am facut la salon. mi l-a facut un prieten in baia lui si totul a fost bine.deci depinde de persoanahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti pui un plasture

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sallut.Eu mi-am facut piercingul in buza acum 3 zile.si s-a cam umflat.chiestia din spate a intrat in buza si in fata sa facut coaja. uffi sincera sa fiu mie cam frica. ce ar trebui sa fc? pentru ca de desumflat obesrv ca sa desumflat.

| ByMine a răspuns:

Hey,eu zic sa mergi cu el la scoala evita privirile directe cu profii laughing si eu il am nu-l vede nimeni laughing

| aylyn a răspuns:

Buna! nu iti recomand sa il scoti pentru ca t-i s va astupa gaura, eu am piercing in buza de jos, de fapt aveam il aveam de mai mult de unan si l-am scos pentru cateva ore sa il dezimfectez si m-i sa astipat gaura. asa ca ori il faci si il tii ori nu il mai faci deloc

| deeaaaa a răspuns:

Urma sigur se vede...si daca il dai jos. dupa o perioada asa scurta.risti sa ti se "astupe" gaura.

| BaRoN a răspuns:

Plecati mha de aici cu leucoplastu vostru. frate, ce-l mai bine iti pui tija in gura cand incepe ora o tii in gura ascunsa si cand vine pauza bagi imediat tija pe gaura si tot asa ca sa nu se astupe. si cu biluta sau conu sau ori alte labrete le pui acasa sau oriunde dar nu la scoala. da sa nu dea domnu sa-ti bagi dala de limba in gaura de buza ca se largeste si doar atunci e faza cu leuclopast si daca te intreaba dc ai ala la gura i zici ca ai facut hrrpes. Funda?

| eforien a răspuns:

Hei, eu am avut 2 zile asta pentru ca am vrut sa vad daca se astupa si in mai putin de o ora s`a astupat deci mai bine nu`ti dai decat sa te chinuii dupa sa ti-l bagi cu speranta ca o sa mearga.

| bogdan_3555 a răspuns:

Eu mi-l-am facut acum 2 zile stau cu leucoplast ca sa nu vada tata pana se face gaura ea se face in minim i luna si maxim 2 luni am vorbit cu cieva care lucreaza cu asa ceva si am si ac anumea(perfuzor) eu mi-l-am facut si nu a durut doar a curs mult sange acu nu ma mai doare si sunt sigur ca se vindeca ai grigja sa fie pierceul si acul steril si daca esti la likeu u are nimeni treaba cu tine asa ca fa-l si stai linistita app mananca painea imuiata ca sa nu se duca firmituri la el si ia-ti cu tija mai mare ca sa nu intre tija in carne pentru ca se unfla un pic by3 daca vrei sa mai vbm da add la id-ul puya_gman@yahoo.com by3

| sanciou88 a răspuns:

Buna. Mi-am facut piercing in buza de jos amu 4 zile. Acuma o sa am 3 saptamani de vacanta la scoala.Pana incepe scoala o sa pot sa-mi scot piercu? Ca schema cu leocoplas nu mere ca profesori stiu. Daca as putea sa scot pentru 6-7 ore. Sau sa scot bula si tija sa ramana in gaura... s-ar observa tija?