| mmiizzaas a întrebat:

Eu am tenul gras, si ieri, dupa 1 saptamana de scoala, am incercat o masca facuta acasa (cred ca stiti, din aceea care se intareste si se indeparteaza apoi cu apa calda) si azi, am aplicat pe tenul curat, o crema pentru hidratare.Credeti ca am procedat bine?happy si. ma cam ustura in unele locuri cand o aplic, dar dupa, efectul trece. Mi s-a mai intamplat o data cu o alta crema acelasi lucru. Ce credeti?:-s

Răspuns Câştigător
| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Fi mai explicita ce fel de masca presupun ca te referi la masca cu argila, ce pot spune masca cu argila este foarte buna pentru tenul gras insa nu stiu ce sa spun despre acea crema, in cazul in care nu ai acnee te-as sfatui sa nu folosesti tot felul de creme nu fac bine tenului

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred ca ai procedat bine, numai data viitoare aplica crema aproape imediat dupa indepartarea mastii.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai daca te ustura nu cred ca ar mai trebui sa te mai dai cu acea crema ca sa nu apara complicatii adica iritatii.Eu am patit asa ca ma ustura cand ma dadeam si am trecut cu vederea pana intr-o zi cand m-am ales cu o iritatie de toata frumusetea pe toata fata, mi s-a inrosit toata fata.Ai grija ce creme folosesti daca simti ca nu e ceva in regula nu o mai folosi.

| MiReLa_3183 a răspuns:

Poate ai tenul sensibil. eu patesc la felhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...am cosuri pe fata...straight face