| MarianaTirzuman a întrebat:

Eu sunt şatenă. inchis, şi aş vrea sa imi decolorez vârfurile, acasă. Îşi face efectul decolorantul? Fundița.

Răspuns Câştigător
| R3sp3ctt a răspuns:

Mai bine ai folosi o vopsea pentru asta pentru ca decolorantul iti arde mult mai tare parul

| MarianaTirzuman explică (pentru R3sp3ctt):

Pai isi face efectul vopseaua?! Pe par brunet

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Da, își va face efectul. Pudra decolorantă depinde de cât o lași îți va decolora cat vei vrea tu sa îți deschizi parul. Totuși îți recomand să mergi la salon, mai nou, și ei deschid cu un decolorant care nu-ți afectează sănătatea părului și nici nu vei avea rezultat ca par aspru după uscarea parului, ci un par fin că înainte. Tu decizi dacă vrei sau nu să-ți distrugi părul.

4 răspunsuri:
| AnoAnonima0 a răspuns:

Da isi va face efectul dar dupa o sa ai parul deteriorat si uscat.

| Pabibabum09 a răspuns:

Da, isi face, insa iti vei distruge parul (in special vârfurile pe care le vei arde)...

| MarianaTirzuman explică (pentru Pabibabum09):

Mulțumesc, chiar daca am parul des mi se va arde asa tare?

| R3sp3ctt a răspuns (pentru MarianaTirzuman):

Nu stiu ce sa iti zic, nu ma vopsesc.Stiu doar efectele negative ale vopselei.Ai putea sa te duci la un salon sa intrebi.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru MarianaTirzuman):

Asta nu stiu sigur, insa cred ca nu conteaza cat de des este parul...tot se va arde.

| Artamona a răspuns:

Salut. Din propria mea experienta pot spune că arde părul dar depinde si de textură lui. De exemplu rudă mea și a ars părul mai tare decît al meu. Mai pot spune că este un dezavantaj. Atunci cînd îl decolorezi, am in vedere ca chiar cu decolorat specializat apare gălbeneața si in plus dacă o sa îl lipsești inchis înapoi el oricum se va întoarce la blond. La mine asa să intimplat