| Ada46 a întrebat:

Fetelor, ati folosit keratina lichida pentru indereptarea si regenerarea parului? daca da, cum ati aplicat-o? Am auzit ca dupa aplicare este bine sa folosesc si alte produse pe baza de keratina. Cum ati continuat cu tratamentul si ce produse ati folosit? Din cat in cat timp trebuie reaplicata keratina si cat timp dureaza un tratament?
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Keratina aia de la magazin nu e cine stie ce, adica e ok pentru un par mai sanatos, dar daca ai parul ars nu te gandi ca face vreo minune.
O plici pe parul umed inainte sa il usuci. Poti sa folosesti si sampon si balsam cu keratina, iar daca folosesti placa des keratina lichida trebuie sa o folosesti la fiecare spalare.

| Ada46 explică (pentru Bondarel99):

Nu am parul ars de la placa happy. trebuie aplicata pe parul umed si pieptanat, iar apoi il usuc si atat nu? adica nu trebuie sa clatesc keratina.aaa si inca ceva:cam dupa cat timp de la folosire se vede o schimbare? eu vreau sa o folosesc pentru a imi indrepta parul fara placa(ca sa nu il ard). natural, parul meu e destul de buclat...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ada46):

Nu te gandi ca face cine stie ce minuni.E buna pentru ca hidrateaza parul si il si protejeaza putin de placa(sa folosesti mereu protectie termica). Adica ea te ajuta sa pastrezi parul sanatos, dar nu inseamna ca ti-l face mai frumos neaparat.