| Denisa420 a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva o mască pentru păr care să fie bună pentru excesul de sebum?
Recomandările de șampon sunt și ele bine venite.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Masca de par nu are și nu trebuie sa aibă legătura cu sebumul.
Masca nu trebuie aplicată la rădăcina, nici măcar aproape de radacina, ci cât mai departe, este doar pentru a hidrata parul și atât.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-are la ce sa te ajute masca, excesul de sebum poate fi din cauza alimentatiei proaste, a unui dezechilibru hormonal etc.