| TsSoFoOLiTa a întrebat:

Imi puteti spune cateva diete? Sa se slabeasca repede, spre exemplu 9kg in 2 saptamani. Vreau unele care functioneaza. Fundita. :*:*

Răspuns Câştigător
| bombonica22 a răspuns:

Buna, si mama a slabit la fel in 9 zile 8 kg si iti spun 100 % sigur ca functioneaza, numai sa nu te anemiezi, ea are 40 de ani dar ti-o spun :
1) 3 zile ( luni, marti, miercuri) : numai fructe si legume! ( este vara si sigur poti sa ti dieta mai ales cu o salata de fructe/legume ..morcovi,cirese,nectarine,piersici. sunt multe

2) urmatoarele 3 zile (joi, vineri, sambata) : numai lactate! branza feta, cascaval da dar nu cel afumat ca ingrasa, sana, chefir, iaurturi cu fructe, laptic cu cereale.

3) ultimele 3 zile duminica, luni, marti: numai pui! ori la vas de yena, ori fiert, copanele, piept de pui si bineinteles ca in ultimele 2 zile poti incerca si peste.

Si sa nu iti lipsesca sucul de portocale, dar facut in case! in afara de zilele cand bei lactate.

Succes, sper ca te-am ajutat:*

4 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

O astfel de "dieta minune" nu am cum sa iti dau; nici nu pot, dar pot spune ca nici nu vreau.

In primul rand nu stiu daca exista o dieta cu ajutorul careia sa slabesti atat de multe kg intr-un timp atat de scurt.

In al doilea rand, iti faci sanatatea PRAF! In special stomacul; daca nu vrei sa ai probleme cu el mai tarziu, fii cuminte!

In al treilea rand, chiar daca vei reusi sa slabesti atat de repede, vei pune inapoi kilogramele in numar dublu (se cheama efectul yoyo). Si mai risti sa iti apara si vergeturi sau sa ti se lase pielea si nu cred ca iti doresti asa ceva...

Sfaturile pe care ti le pot da sunt sa renunti la fast-food si bauturi racoritoare (gen Fanta, Cola etc) - (in cazul in care consumi asa ceva)-, grasimi si dulciuri (mai ales ca e vara si poti consuma cate fructe si legume vrei). Bea multe lichide (de preferabil apa plata) si fa miscare! Cat mai multa miscare.

Nu cred ca e tocmai raspunsul dorit, dar sper sa iti fie de folos kiss

Have a nice day!

| MyihaDoolcica a răspuns:

Buna! Nu stiu daca slabesti 9 kg in 2 saptamani dar cred ca te pot ajuta. Mananca dimineata ceva usor. dupamiaza nu mananci carne si grasimi si seara nu mananci deloc. daca tu de obicei mananci dulciuri abtine-te si de la asta. Fundita?batting eyelashes

| Pinkaadiction a răspuns:

Da ..mananci dimineata cereale cu lapte si apoi stai flamand pana a doua zi dimineata cand mananci din nou cereale cu lapte!