| anonim_4396 a întrebat:

La cate zile ar trebui sa imi spal parul? Mentionez ca am parul mai uscat si ondulat...cu FOARTE MULT volum.De obicei il spal cam la 3 sau 4 zile cum e mai uscat.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Daca ai parul uscat, chiar nu ti-as recomanda sa-l speli asa des.Cumpara un sampon pentru par uscat si spala-l la 6-7 zile. Daca ai transpirat pe pielea capului si vrei sa-ti speli si parul, foloseste doar apa calduta.

8 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

La 3 -4 zile e chiar super ok, incearca balsam hidratant, lotiuni hidratante sprayuri de protectie sunt o gramada + sunt o gramada in natura http://www.youtube.com/watch?v=YLub-rEbWcQ,sunt o gramada de tipe care fac tutoriale pe youtube si se ocupa de asa ceva, ti-am mai dat raspunsuri la intrebari, incearca sa te uiti la toate videourile, pentru ca ai acolo raspunsurile la toate intrebarile

| mona a răspuns:

De doua ori pe saptamana cred ca e suficient sa te speli, foloseste un balsam

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Nu mai mult de 2-3 ori pe saptamana. Eu recomand o data la 3 zile, sau chiar 4 zile. Dar in general, depinde mult de tipul de par. Eu zic ca e foarte ok cum procedezi.

| delia5609 a răspuns (pentru butterflyeffect0000):

Am parul ondulat crying( mai aspru si uscat, dar am inceput sa imi fac si masca din ulei de masline.Mersi de raspuns.

| butterflyeffect0000 a răspuns (pentru delia5609):

Nu te ambala. Exista solutii pentru toate.
Nu ma pricep in domeniu, asa ca iti recomand sa te duci la farmacie sa intrebi tot ce ai de intrebat pentru a te informa mai concis si corect. Vezi ce sampoane ti-ar recomanda farmacistul. Poate fi si de la sampon, nu doar de la intervalul de timp la care te speli pe cap. Exista si tratamente speciale pentru diferite tipuri de par care dau rezultate.
In concluzie, informeaza-te cu privire la sanatatea parului tau la farmacie sau la medicul de familie.

| delia5609 a răspuns (pentru butterflyeffect0000):

Mersi mult!

| butterflyeffect0000 a răspuns (pentru delia5609):

N-ai pentru ce! :*

| MissPinkPurple a răspuns:

Este bine la cate zile te speli