| alexandra7199271 a întrebat:

Bună, ma vopsesc brunet de vreo 4 ani jumate și vreau să mi scot culoarea din păr, am văzut un produs (de color tine) am văzut ca are recenzii bune dar oare o sa îmi iasă vopseaua dacă eu m-am vopsit de 4 ani jumate brunet …?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Brunetul nu iese decat cu decolorare, sau dupa vreo 5-6 luni de nevopsire si spalare.

| Xox0 a răspuns:

Este pe Emag un produs care are in titlu de cautare "Solutie pentru indepartarea vopselei rezistente de pe par, 120 ml". Incearca-l.
Daca nu merge, combina o parte pudra decolorant, doua parti developer (vol 20), o parte shampon si putina apa. Lasi cateva minute, apoi clatesti. de tot nu iese culoarea, dar cat trebuie. pe urma daca ai tonuri portocalii sau galbene, poti aplica un toner permanent. Paleta de culori o gasesti pe net si in functie de culoarea parului iti alegi tonerul.

| Ella1121 a răspuns:

Nu vei reveni complet la culoarea ta naturală. Am încercat. Se scoate ft greu negrul. A devenit mai roșcat gen ginger, portocaliu închis. Îți recomand sa cumperi decolorant apoi o vopsea asemănătoare cu culoarea ta naturală. Îl faci blond, apoi culoarea ta (altfel nu se prinde de păr) și de atunci îl lași să crească. Dar sa știi că mi-a uscat destul de tare părul chestia aia de scos vopseaua