anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Bună, scuze pentru roman, dar vreau sa mă înțelegi sa nu explic și sau/să primesc comentarii tâmpite. Eu îmi iubesc părul și așa dar e tip A (sper că am zis bine) cam atât de drept este, are tendința de îngrășare și îl am sănătos, e lunguț până la mijloc, tuns în scări și în V nu știu detaliile tehnice dar cu toată "coafura mea" de abia daca am nițel volum, sa zicem. Nu șamponul e de vină....deciiii...e foarte drept. Eu îl mai împletesc și îl mai țin in coc rezultatul e drăguț dar într-un sfert/jumătate de oră e la fel, adică drept și cum ziceam e sănătos, nu vreau sa îl stric, sa îl vopsesc, sa îl ard, nu îmi place să folosesc placa, ondulator, feon dar vreau sa mi-l fac într-un fel creț, ondulat oricum da altfel că stă lipit de cap. Stiu metodele simple cu paiul, aluminiu etc dar eu vreau sa reziste, nu vreau fixativ chestii dintr-astea. Intrebarea mea este daca folosesc produse de curly după ce îl spăl și nu știu, îl împletesc/îl pun pe moate oare rezista mai bine? Dacă da, ce produse mi-ați sugera?(fara șampoane, balsamuri). M-am plictisit rău de el, îmi vine câteodată sa îl tund dar e păcat, am așteptat atât sa crească și nu vreau sa îmi bat oarecum joc de el, dar mă băga în depresii e flosc. Chiar daca nu are legătură neapărat cu ce caut eu mulțumesc de răspuns poate sunt și alții care s-au gândit la asta.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat