| AntiACTA a întrebat:

Buna TPU :* ajutati-ma va rog. Am si eu o problema cu prietenul meu. Cand suntem impreuna totul este MINUNAT dar cand nu, el nu ma suna, nu da nici un semn de viata. Daca il sun e totul ok, ne intalnim... Dar m-am saturat tot eu sa fiu aia care il cauta. Suntem impreuna de aproape 4 saptamani. Si chiar astazi, de Valentyne's Day "m-a lasat balta" daca pot spune asa. Ieri cand am vorbit (tot eu l-am sunat, bineinteles) mi-a spus ca nu poate iesi ca este bolnav si din astea chatterbox Ce sa fac? straight face Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Cred ca nu e in firea lui sa te invite el, il retine ceva.sunteti impreuna de putin timp,fii tu cea care se lasa cautata, nu-l mai suna tu,asteapta-l pe el sa faca asta, cel mai bine ar fi sa discutati despre tema asta, sa fiti comunicativi. succes

10 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Dupa cum pare, ar trebui sa faci o pauza de sunat.
Sa lasi mingea in terenul lui.
Uneori barbatilor le place sa aiba ei controlul.
Asa ca impune-ti sa nu-l mai suni.

| Angellx3 a răspuns:

Daca as fii in locu tau asa face astfel :
L as suna sa ne intalnim si ii spun tot ce simt, il intreb daca are pe altcineva.

Pentru ca nu este normal ca doar tu sa il suni, stii ce spune el cand il suni : Off iar ma suna asta, ma tot bate la cap. Asa fac toti baietii, el iti spune ca e bolnav cand este cu baietii in club, la o bere sau poate ca este in pat cu altcineva.
Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate îl laşi să şi respire. Nu eşti singurul lucru din viaţa lui şi nimeni nu trebuie să trăiască doar pentru altul. Nu cred că-i poţi oferi ceva care să-l facă să trăiască doar pentru tine şi nu este normal să fie aşa. Nu cred că de prieten ai nevoie, ci de un câine. Sunt ieftini, mai ales ăia luaţi de la adăposturi.

| adrian_4038 a răspuns:

Are dreptapte apocalipso si misto nume ai tine-o tot asa.kiss

| apocalipso1994 a răspuns:

Sper sa nu te influentez in vreun fel, dar in momentul cand o persoana nu te cauta inseamna ca nu are nevoie de tine, imi pare rau pentru tine dar parerea mea este ca nu tine la tine odata ce nu te cauta si nu se intereseaza de tine.

| AntiACTA explică (pentru apocalipso1994):

Multumesc pentru raspuns, dar acum, daca ai putea, raspunde-mi si la aceasta intrebare te rog: ''de ce cand suntem impreuna totul este atat de minunat si se comporta atat de frumos cu mine?'' sad

| adrian_4038 a răspuns (pentru AntiACTA):

Eeee *** si tu esti fata si nu iti dai seama urmareste si el cv ghiceste tu ce,... si gata pa-pa :-H

| apocalipso1994 a răspuns (pentru AntiACTA):

Cum spune si Adrian baietii fac multe chestii pentru a-si atinge scopurile,chiar daca uneori sunt nevoiti sa apeleze la latura artistica jucand teatru, nu spun ca asta se intampla cu prietenul tau, numai el stie ce este in capul lui...

| norisordeciucolata a răspuns:

Buna, parerea mea este sa mai astepti sa ii mai observi atitudinea, poate are mici probleme in ultima perioada, referitor la o despartire ar trebui sa renunti la ea pentru o perioada e posibil sa regreti dupa aceea pentru ca nu e vinovat, iar trebuie cu Valentyne's Day nu e o problema atat de grava se mai intampla si; a case mai mari! fii si mai indiferenta

| George3212 a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mai suni sal lasi 2 saptamani daca nu suna inseamna ca te-a uitat daca te-a uitat iti gasesti alt prieten