| AntiACTA a întrebat:

Buna TPU :* Sunt de vreo 5 zile impreuna cu un baiat, si din pacate nu mi se pare ca tine tare mult la mine sad Adica, cand ne intalnim, totul este minunat love struck Dar in rest... Nu stiu, dar de multe ori nici nu ma suna. El spune ca este ocupat deoarece saptamana. viitoare are olimpiada la biologie, dar el totusi iese in oras sad Astazi nu am vorbit deloc cu el. Sa il sun? Sa o termin cu el? Chiar nu stiu ce sa fac. Am auzit ca el nu sta mult timp cu o fata, ca le schimba foarte repede straight face Ce sa fac? Am purtat o discutie cu el si a spus ca pentru a ajunge sa tina la o fata trebuie sa o cunoasca mai bine. Dar cum sa ne cunoastem mai bine daca nu prea iesim? Ieri mi-a spus sa iesim, si cand l-am sunat a spus ca este cu un prieten si nu poate ca l-a mai lasat singur pentru mine si dupa aceea se supara sad Nu vreau sa fiu stres, dar nici sa isi bata joc de mine sad Ajutati-ma va rog cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| syel a răspuns:

Foarte grea intrebarea ta, nu prea stiu cum sa te ajut, dar am sa incerc sa vad daca iti dau sfaturi utilizabile. Nu totdeaun un baiat despre care se svoneste ca schimba fetele ca pe carpe, e chiar asa cum se barfeste. Poate ca tine la tine, dar probabil nu stie cum sa-ti arate sau nu stie cum sa se comporte intr-o relatie chiar daca a mai avut prietene. Daca nu ii prea place cu tine sau te avita, acorda-i distanta ca sa isi clarifice sentimentele si sa realizeze daca simte ceva pentru tine. Uneori, putina distanta nu striga, adica ma refer sa faci si tu la fel cu el, dar sa nu exagerezi pentru ca baietii sunt foarte impulsivi cand se simt dati la o parte. Daca el te invita in oras, refuza-l o data, de doua ori, dar la intervale de timp diferite, ca sa nu vrea sa se desparta de tine, dar sa simta totusi ca si tu poti sa-l eziti daca ai chef. E greu cu un asemenea baiat. Spui mai sus ca si-ar dori sa cunoasca o fata mai bine ca sa tina la ea. Inseamna ca e genul de persoana care se atatseaza cam greu, poate ca asta e motivul pentru care te evita sau te lasa balta uneori. Incearca sa purtati mai multe discutii sincere, iar daca el evita subiectul, insista si daca chiar nu vrea sa-ti spuna motivele, poate ca nu te doreste atat de tare precum speri. Incercati sa va cunoasteti mai bine si sa va intrebati daca chiar sunteti facuti unul pentru celalalt. Te-am pupat. Sper sa-ti fie de ajutor.

| AntiACTA explică (pentru syel):

Multumesc :* as vrea sa iti dau FUNDA dar nu stiu de ce nu imi apare thinking eu sunt incepatoare aici laughing

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pai ai o discutie deschisa cu el si spune-i ca ori aveti o relatie serioasa de lunga durata ori va despartiti

| angel09 a răspuns:

Buna! inca nu ii da papucii dar nici nu il mai suna asteapta sa te caute el... daca o sa il sacai prea mult se va plictisi repede de tine.Fii mai inabordabila si lasa-te cucerita mai greu o sa vezi cum se va tine dupa tine.Trateaza-l cu indiferenta si fa-te respectata.bafta!

| DanyBMX a răspuns:

E genul care sta cu tine asa doar ca sa zica pe la prietenii lui ca are si el o "gagica" si ca sa aiba cu cine sta cand nu are cu cine iesi sau ce face...eu zic sa o termini cu el ...ne e de bine.happy