| username2468 a întrebat:

Am 1, 69 înălțime și aș vrea să port botine cu toc gros, nu cu toc mic, ci unul mediu.
Pe de o parte nu aș purta deoarece mă fac mai înaltă față de celelalte persoane și nu mă simt deloc bine din cauza asta.
Voi ce sfat îmi dați?

7 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Sa fii inalta e super cool. Inaltimea ta e relativ okay. Eu am 1, 74 si as purta mereu, numai ca nu mi se par cele mai comode ca incaltaminte sau cred ca nu se potrivesc cu tinuta. Poarta-le cu incredere!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am 1.74 m si niciodata nu m-am complexat ca as fi mai inalta ca altii, dimpotriva, am purtat si port tocuri cui de 10 cm si ma simt nemaipomenit!
Poarta ce-ti place si nu te mai stresa de altii, ca-ti faci singura rau. Nu-i afecteaza ocirum pe altii ce porti tu sau daca esti mai inalta decat ei.
Nu te imbraca si incalta niciodata, in functie de altii! Fii independenta si dezinvolta, arata ca ai incredere in tine si esti stapana pe situatie si te asigur ca vei fii invidiata de fete, de atitundinea frumoasa si sigura pe care o afisezi.

| Dalmore a răspuns:

Nu ești prea înaltă la 1, 69 și un toc de 5-7 cm nu face cine știe ce diferență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Trebuie sa fii mandra ca esti inalta! Poarta ce iti place

| xVampirJmkx a răspuns:

Eu consider ca ar fi perfect sa porti botinele cu tocul potrivit incat sa te simti ok cand mergi, nu ca pe,, papainoage", si care ti se par cele mai potrivite pentru tine cand privesti in oglinda. Si eu am avut problema asta si mi am gasit dupa multe cautari unele cu tocul potrivit, mediu. Sper ca te am ajutat.

| PaulaAndrada a răspuns:

Poarta orice te face sa te simți bine! Dacă tu te simți bine în acele botine, poartă-le!
1, 69 nici măcar nu e exagerat e mult, chiar nu înțeleg de ce toată lumea vrea sa fie mai scunda, eu am 1, 67 și as da orice sa mai cresc vreo 3 cm

P. S. Nu ar trebui sa îți pese prea mult de ceea ce spun alții, tu doar fi fericita!
Nu ar trebui sa îți pese prea mult de părerea celorlalți.

| julliema a răspuns:

Nu inteleg de ce sa iti faci griji pentru un lucru asa banal... poarta ce doresti, ce iti place, ce te face sa te simti bine. Nu trebuie sa aveti toti aceeasi inaltime. Eu am 1, 84 si port tocuri, port si stiletto cu toc inalt, nu ma intereseaza cum sunt in raport cu ceilalti. N-o sa renunt sa port ceva, doar pentru a ma incadra in peisaj cu restul lumii.