| alesstuza a întrebat:

(sunt fata si am 14ani) eu am o mare problema:stau doar cu tata si el nu ma lasa sub nici o forma sa imi epilez "mustata", sa ma pensez si sa ma epilez pe picioare si imi este rusine sa deschid acest subiect cu el mai ales ca l-am mai deschis o data si el nu a fost prea incantat. spuneti-mi va rog cum as putea sa-l conving sa ma lase sa fac toate cele mantionate mai sus.va rog sa imi dati raspunsuri care sa ma ajute si nu sa se rada de mine.va pup cu drag! sper ca voi sa ma ajutati ppa!love struck

Răspuns Câştigător
| viki16 a răspuns:

Uite Sigur O Sa Te Lase Dar Sigur Ca Nu II este Usor Si Ii Este Greu Sa Accepte Ca Fata Lui A crescut Asta Este Problema Rogal Frumos Spune-i Asa Si Mai Spune-i Ca La O Fata Adolescenta Ie Foarte Normal Sa Te Lase Te Pup Draga Sa Te Faci Frumoasa Spune-i Tatalui Tau Sa Te Lase Te Comporti Frumos, ii cumperi cadouri, Eventual Iti Mai Maresti Notele La Scoala Sii II ZICI Ca acest lucru ie foarte normal la o fata se le faca draga mea sa te faci frumoasa te pup si bafta :*.

| alesstuza explică (pentru viki16):

Mersi mult...sh eu te pup:X

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată trebuie să se îngrijească, asta trebuie să-i spui, nu trebuie să fie misogin.
Pa, pa.

| afrodita3333 a răspuns:

Eu una m-asi epila fara sa stie el daca vine vb de tata, acum....nu siu cum este tatal tau dar, e normal ca la 14 ani sa faci chestiile aste, mai ales daca e nevoie.Problema lui este ca nu accepta ca ai crescut sau are cine stie ce conceptie stupida si asociaza epilatul cu femeile usoare si are impresia ca o faci pentru un baiat sau ceva de genu asta

| alesstuza explică (pentru afrodita3333):

Cam asa ceva crede ca vreau sa fac toate astea doar ca sa ma vada lumea si baietii...

| afrodita3333 a răspuns (pentru alesstuza):

Atiunci incearca sa-i spui ca o faci pentru tine ca sa te simti bine in pielea ta si ca ceilalti sa nu mai aiba motive sa rada de tine etc daca nu intelege nu ai decat sa faci de capul tau pentru ca nu cred ca o sa inteleaga vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti fată, trebuie să te îngrijeşti, vorbeşte deschis cu el, nu trebuie să fie aşa absurd, nu trăim în evul mediu.
Te pup!

| alesstuza explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru mesaj!sad

| Camelisa a răspuns:

In primul rand ii poti spune ca totusi ai 14 ani si o fata care se respecta si se ingrijeste e nevoita sa apeleze la epilat si toate cele si in al doilea rand incerca sa ii arati ca nu ar avea motiv sa nu te lase, adica daca o luam putin logic cu ce il afecteaza pe el? serios acum si + de asta majoritatea fetelor de la varsta asta incep cu epilatu si cu "fandositu". Incearca sa ii explici clar cum stau lucrurile.

| xDr0gs a răspuns:

Pai spune-i ca se rad celelalte fete(prietene) de-ale tale de tine si ca pe ele le lasa.Intelegi ce vreau sa spun!

| acidickiddo a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tatal tau nu te lasa sa faci toate astea raised eyebrows Mi se pare absolut normal sa te epilezi, sa te pensezi, ca doar esti fata.Esti in crestere, o adolescenta in toata regula si ar trebui sa faci toate astea, ca sa te simti bine in pielea ta.nu numai pentru ca prietenele tale deja o fac.

| PupicAndreea a răspuns:

Spune-i ca toate fetele de varsta ta fac asta, ca este absolut normal si ca nu te simti bine in pielea ta, ca te simti urata daca nu faci asta.

| SkaterGirl112 a răspuns:

Pai spune-i tatalui tau ca toooate prietelene tale si celelalte fete fac aceste lucruri......Sau spune-i ca este pentru sanatatea si daca nu ai face aceste lucruri ai fii foarte urata si nu te-ai mai casatori etc rolling on the floor).

| iulia2499 a răspuns:

Fa-o fara sa stie el..esti fata nu trebuie sa le stie el pe toate happy