| zzzmariazzz a întrebat:

TPU, am si eu o intrebare: in toamna incep liceul si cand am depus fisa de inscriere(si toate celelalte chestii) am intrebat si de uniforma. Secretara a zis ca trebuie sa avem um sacou bleumarin, o camasa(nu asta ma deranjează) si sa purtam pantaloni gri care sa nu fie blugi. Nu stiu la ce se referea:sa fie de stofa sau sa nu fie blugi rupti sau cu un model batator la ochi(adica niste blugi simpli). Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| adrianfelea a răspuns:

Omg. Frate, nu iti cumpara sacou pentru ca nu e obligatoriu. Cum sa te duci in pantaloni de stofa? Cumpara niste blugii gri. Si apropo. E o lege acum : elevii nu mai sunt obligati sa vina in uniforma". Cauta pe google statutul elevului

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cu blugi. Doar panataloni din stofa.

| DORNICA a răspuns:

Nu trebuie sa fie blugi. Adica nici rupti nici normali. Incearca cu cei de stofa!
Mult succes la scoala!