| qwertyu76 a întrebat:

Am un baton corector color trend si parca nu isi prea face efectul daca dau cu crema hidratanta inainte de a.l folosi va spori efectul?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Ianinte de fiecare machiaj trebuie sa-ti cureti fata cu un produs special si sa ti-o hidratezi. Daca acel produs nu acopera bine, crema nu va schimba acest lucru, schimba corectorul. Daca e pentru zona ochilor, recomand Wake me up de la Rimmel London, iar pentru cosuri incearca de la Oriflame cel cu tea tree, care are o parte verde ce estompeaza roseata ( aceasta parte o aplici prima) si dupa partea de culoare somon care acopera.Nu uita sa aplici putina pudra pentru a fixa corectorul, recomand Stay Matte de la Rimmel London.Mult succes!

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Asta dă dovadă că nu e prea bun. Mai bine folosești unul mai scump, dar care să fie bun..decât să dai banii pe nu știu câte d-astea proaste și să nu folosească.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai cu crema, dar e nevoie si de fond de ten sau macar o baza.
Cele de la color trend nu sunt prea bune, am avut si eu unul si il foloseam ca iluminator.