| Dragumike a întrebat:

As vrea sa stiu pas cu pas treaba cu nuantatorul. Vreau sa imi fac varfurile roz, vreau sa stiu:
Cum aplic, daca ma spal inainte pe cap, si cu ce adica daca mai pun sampon si balsam?
Cat stau cu el?
Daca imi va deteriora parul.
Nu vreau linkuri sau copy paste.
P.S sunt satena, putin inchis, voi da funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alecsawng01 a răspuns:

Pai in primul rand e irelevanta treaba cu spalatul pentru ca e oricum pe varfuri, insa dupa spalare va fi mai moale parul, deci poti sa nu te speli inainte pentru ca oricum te vei spala dupa. iti voi spune imediat cam ce produse poti folosii. Ca sa ajungi sa ti le faci roz trebuie sa ai un par deschis, adica el trebuie decolorat la varfuri in cazul tau, cel mai bine faci asta la un salon pentru a nu iti distruge parul sau a iesii neuniform, dar depinde oricum, se poate si acasa. stai cu el cat stai si cu o vopsea normala, eventual pana vezi ca a prins culoarea, dar depinde si cat de tare vrei, normal se sta in jur de 30-45 de minute si nu, nu iti distruge parul, insa decolorarea o va face. daca chiar vei face asta iti recomand sa te decolorezi la salon si sa ti ingrijesti parul macar o saptamana-doua si abia apoi sa te faci cu nuantator, si iti recomand gama elseve cu 6 uleiuri de flori pretioase, masca care costa in jur de 25 de lei, depinde de unde o vei cumpara, e foarte foarte buna, si eu am avut parul decorat si mi-a facut minuni cu el. iar dupa ce te ai facut cu nuantator te speli cu sampon, orice sampon si gata. daca te speli des pe par nu are rost sa te faci pentru ca se va duce in maxim o saptamana. Dar sa-mi spui cum a iesit daca te faci si sper ca te am ajutat happy

1 răspuns:
| HatzzzJhonule a răspuns:

Caută un tutorial