| AndreeaDiana9999 a întrebat:

Cate Kg trebuie sa ai la 1.77 sa ai o siluieta perfecta? (15 ani)
Fundita!

Răspuns Câştigător
| xtembix a răspuns:

Intre 55-60 kg. Depinde de organism.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

65-66 kg

| BiuL a răspuns:

Depinde, unii au oasele mai grele, altii mai usoare, altii au mai mult masa musculara care e mai grea decat grasimiea, altii mai putine kg dar mai mult grasime.
hai sa zicem 65 de kg.

| Kasia a răspuns:

62-63

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,nu mi s-a trimis tot raspunsul. Spuneam ca normal ar fi sa ai 66 de kg.In orice caz de la 60 in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 60 kg.
http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru aceasta inaltime, 67 de kilograme este greutatea ideala.
Te pup!

| PickUp a răspuns:

Buna!
Pai ar trebui sa ai intre 55-65 deoarece trebuie sa fii si un pic mai plinuta deoarece o sa ramai schiloada.
Bafta!
Funda?big grin

| AndreeaDiana9999 explică (pentru PickUp):

Eu vreau sa fiu schiloada, nu plinutalaughing) am intre 58 si 60 kg depinde.

| AndreeaDiana9999 explică:

Stiutongue atat aveam acum vreo 2 luni cand m-am masurat, dar acum cred ca am mai crescuttongue

| GaaraOfTheSand a răspuns:

55-60-65 100% cam atat trebuie sa ai

| GudBad a răspuns:

La fete kg ideale se calculeaza asabig grine ex. eu am 1, 68-1, 1=0, 58.Deci fara 0 inainte sunt 58 kg.dar oricum trebuie sa te uiti si dupa structura corpului, caci pentru cineva kg astea ideale sunt prea multe la vedere sau prea putine.